Ubezpieczenia

W internecie jest wiele stron opisujących rankingi i zestawienia Towarzystw ubezpieczeniowych które oferują "najtańsze" polisy OC i AC. Czy rzeczywiście istnieje jedna oferta która w każdym przypadku spełnia to założenie, że jest najtańsza? W tym artykule postaramy się rozprawić z tą tezą. 

Po pierwsze gdyby tak było wytarczyłoby otworzyć pierwszy z brzegu ranking i wybrać TU które jest "najtańsze", wysłać zlecenie i cieszyć się z zakupu. Niestety życie nie jest takie proste, a wielokrotnie prezentowane zestawiania są sponsorowane przez dany podmiot wygrywający, lub inną stronę której opłaca się sugerować odbiorcy że dane ubezpieczenie jest najtańsze. Bardzo często kryje się za tym chęć sprzedaży naszych danych firmie ubepieczeniowej ( znane również jako "lead"). 

Po drugie, nie ma idealnej receptury na wszystkie przypadki i istnieje wiele elementów które składają się na nasze ubezpieczenie, dlatego naszą chęć zakupu polisy najlepiej skonsultować ze specjalistą. Takim specjalistą jest Agent Ubezpieczeniowy, który znając parametry i algorytmy jakimi posługują się poszczególne Towarzystwa Ubezpieczeniowe, może przeanalizować nasz przypadek i doradzić który ubezpieczyciel jest najlepszą opcją dla nas. 

Kolejnym istotnym elementem jest fakt, iż otrzymując pierwszą propozycję ubezpieczenia z danego Towarzytwa, czy za pośrednictwem porównywarki ofert, czy bezpośrednio z directów możemy taką ofertę negocjować a ostatneczna cena może się różnić. Sprawny Agent Ubezpieczeniowy może taką ofertę nam przygotwać na miejscu znając dokładnie działania firm dla których wystawia polisy. 

W 90% przypadków możemy znaleść tańszą ofertę dla klienta niż oferują to bezpośrednio Towarzystwa za pośrednictwem sprzedaży direct. Bardzo dużo zależy od sprawności i doświadczenia danego Agenta

Mówi w rozmowie pracownik dużej multiagencji ubezpieczeniowej 

Podsumowując nie zawsze to co wydaje się na pierwszy rzut oka najtańszą i najlepszą ofertą ubezpieczenia OC jest taką naprawdę. Czasami zwykły zakup "offline" w agencji ubezpieczeniowej może okazać się bardziej korzystny, zwłaszcza gdy dodamy do tego możliwość rozmowy, konsultacji i doradztwa ze strony agenta. 

Ale co zrobić gdy nie mamy czasu, albo w pobliżu nie ma placówki do której możemy pójść?

Tutaj z pomocą przychodzi portal www.agens.pl. Łączymy możliwość sprzedaży w kanale internetowym utrzymując wszytkie plusy współpracy z prawdziwymi Agentami Ubezpieczeniowymi, ktorym zależy aby klient był zadowolony i dobrze obsłużony. Dodatkowo Agent pomoże nam zrozumieć wszystkie aspekty pospisywanej umowy, takie jak zakres ubezpieczenia, jakie warunki trzeba spełnić aby w razie potrzeby móc bez problemu otrzymać pieniądze z likwidacji szkody. Agent również pomoże we wszytkich aspektach w trakcie trwania umowy. To wszystko leży w jego zakresie obowiązków.