ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK

Oferta części zamiennych do maszyn i ciągników rolniczych na rynku jest bardzo duża i poza elementami oryginalnymi przeznaczonymi na tzw. pierwszy montaż fabryczny dostępnych jest szereg zamienników. Przed podjęciem decyzji, które z nich wybrać, powinniśmy zasięgnąć informacji jakie są faktyczne pomiędzy nimi różnice i jak wpływają na eksploatację danej maszyny czy ciągnika.

Przeważnie części oryginalne wyróżnia dość wysoka cena, co w obecnych czasach dla wielu klientów jest nie
lada problemem. Rozwiązaniem tej sytuacji jest szeroki wybór zamienników. Dość powszechne jest jednak przekonanie, że są to części gorszej jakości o stosunkowo krótszym czasie eksploatacji, co nie koniecznie jednak musi być prawdą.
Zamienniki sklasyfikowane są wedle kategorii i pierwszą z nich jest grupa części Premium. Są to te same części co tzw. oryginały, produkowane są najczęściej na tych samych liniach produkcyjnych a jedyną różnicą pomiędzy nimi jest to, że nie są znakowane logotypem konkretnej marki. Kolejną, prawdopodobnie najważniejszą cechą z punktu widzenia użytkownika jest cena, która niejednokrotnie jest niższa nawet o 40-60%. W obecnych czasach niewiele jest rzeczy, których nie dałoby się podrobić, tanie podróbki często do złudzenia przypominają oryginały, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Na rynku znajdziemy wiele ofert które kuszą bardzo niską ceną, jednak korzyść bywa bardzo pozorna. Zwłaszcza w kontekście części eksploatacyjnych do maszyn uprawowych bowiem niska cena wynika z jakości stali użytej w procesie
produkcji, przekłada się to na szybsze zużycie i większą częstotliwość wymiany tychże części, a w konsekwencji okazuje się że nie zaoszczędziliśmy a nawet koszty eksploatacyjne były wyższe niż przewidywaliśmy. Firma Agromania stawia na jakość, zaufanie naszych klientów jest dla nas priorytetem, dlatego w naszej ofercie stawiamy na części sprawdzone, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zarówno części oryginalnych jak i zamienników.